İçerik Üretiminde Nasıl Yeni Fikirler Geliştirebiliriz ? [Video]

Reading Time: 3 minutes

Yeni içerik fikirleri düşünmek içerik üreticilerinin en çok zamanı harcadığı taraflardan biridir. İçerik üretmeye ilham veren hazır da olan bir çok konuya sahip olmak güzel olurdu değil mi ? Ve SEO tarafta organik trafik artışını hedeflemek için etkili bir yol.

Bu içeriğimizde en hızlı şekilde yeni içerik fikirleri üretmek için alternatif yollar öğreneceksiniz. Bu fikirleri sürekli uygulayın ve excel ortamında toplayın böylece daha çok ilham kaynağınız ve daha fazla zamanınız olacak.

1- Sektörünüzde ki SSS Sayfalarını İncelemek

Potansiyel müşterilerinizin sorularının ne olduğunu, nelere dikkat ettiklerini veya neleri istedikleri hakkında fikir edinebilmenin harika bir yoludur. Sektörünüz için hedef bir anahtar kelime seçin ve Google da ;

inurl:SSS [anahtar kelime]

araması yapın. Yeni içerik fikirleri edinmek için sonuçta sıralanan sitelerin SSS sayfalarına gidin ve müşterilerinizi daha iyi tanıyın.

Bu sık sorun soruları blog gönderisi, rehber içerikler gibi alanlarda kullanarak web sitenizi müşterileriniz için bir kaynak haline getirebilirsiniz.

2- Konularınızı AnswerThePublic.com ile Görselleştirin

Answerthepublic aracı ile içerik fikirlerinizi şablonlara dökerek zenginleştirebilirsiniz. İçerik konularınız için Google otomatik tamamlama özelliğini kullanıyorsanız eğer bu aracın size ne kadar zaman kazandıracağını kendiniz göreceksiniz.

Bu araç daha fazla ilham alabilmeniz için anahtar kelimenizi en yayın sorulara ve edatlara ayırarak ifadelerin görsel şemalarını size sunar.

Araç ayrıca Ubersuggest gibi anahtar kelimelerin alfabetik listelerini de çıkartabiliyor ve tüm bunları ister görsel olarak ister excel tablosu halinde indirebiliyorsunuz.

3- Pinterest ile İçeriğinizi Kılavuzlayın

Pinterest kullanıcıların demografik özelliklerini temsil etmese de harika fikirler edinebilmek için görsel sonuçlarla ilham kaynağı olabiliyor.

Pinterest içeriğinizle ilgili daha fazla anahtar kelime önererek sonuçları daraltmaya yardımcı oluyor.

4- BuzzSumo ile Sosyal Ağlarda En çok Paylaşılan İçerikleri Keşfedin

Buzzsumo, sektörünüz için ilgi çekici, merak uyandırıcı konular bulmak için harika bir araçtır.

Anahtar kelimenizi aratıp kullanıcıların en çok neleri paylaştığını görebilirsiniz. Aynı zamanda sektörde ki lider firmaların en çok paylaşılan URL’lerini de BuzzSumo ile keşfedebilirsiniz, bu kısmı daha eğlenceli.

5- İçerik Fikirlerini Artırmak için Quora Sorularını İnceleyin

Quora, büyük bir soru-cevap platformu ve içerik fikirleri için çok değerli bir kaynak. Soruları da cevapları da kullanıcılar sorup cevapladığı için kitlenizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Fakat genel anahtar kelimeleriniz yerine daha uzun kuyruklu anahtar kelimeleriniz veya kategori içerikleriniz için araştırma yapmanızı öneririz.

Quora ile sadece sorulara değil sol tarafta ki filtreleme seçenekleri ile konu başlıklarına, blog postlarına da ulaşabilirsiniz.

6- SEMrush ile Rakiplerinizin En çok Trafik Alan Organik Sayfalarını Görün

Rakiplerinizin en çok trafik alan sayfalarını ulaşmak istiyorsanız SEMrush tam anlamıyla istediklerini karşılıyor.

Sitenizdeki içerikler için fikir üretmek, denetlemekve geliştirmek için rakiplerinizin yüksek performans gösteren içeriklerini inceleyerek bu bilgileri kendi içerik stratejinize dahil etmelisiniz.

Bu yöntemlerle sizin uzun süre meşgul eden içerik fikirlerinizi daha kısa sürede listeleyebileceksiniz. Bu bilgiler dışında birçok farklı yöntem daha mevcut. Fikir üretmek için en hızlı ulaşabileceğiniz yolları listeledik, bu listeye ek olabilecek kaynaklar biliyorsanız yorum yaparak açıklayabilirsiniz!

Comment
Name
Email