Pazarlamanızı Daha Kolay Yönetebileceğiniz 4 Araç

Reading Time: 3 minutes

Yapılacaklar listenizi her gün rutin olarak tekrarlalamak hem sıkıcı gelebilir hem de çok zamanınızı aldığı için bunalabilirsiniz. Pazarlamanız için mevcut otomasyon araçları işinizi daha kolaylıkla yapmanıza yardımdı olacaktır.

Hubspot’un açıkladığı gibi pazarlama için otomasyon uygulamaları işinizle ilgilenmediğiniz anlamına gelmez, işinizi daha etkili hale getirecektir. Ve hedeflerinize hızlıca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu makalem de en iyi pazarlama otomasyonu araçlarından 4’ünü tanıtıyorum.

Zapier

Pazarlama görevlerini otomatikleştirmek için en sevdiğim ve en kullanışlı araçların başında Zapier geliyor.

Zapier, her hangi bir pazarlama, satış ve verimlilik araçlarını bir araya getirip ZAP’lıyor.

  • Örneğin, otomatik olarak Google sayfanıza yeni e-mail aboneleri eklemek istiyorsanız Zapier’i kullanabilirsiniz.
  • Yada canlı sohbetlerinizi, ekibiniz ile sosyal ağlarda olduğu gibi iletişim kurup bilgi paylaşımı yapabilmenizi sağlayan Slack’e göndermek isterseniz Zapier’i kullanabilirsiniz.

Zapier ve bünyesinde barındırığı ZAP’lar hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz eğer Zapier’in blogunu inceleyebilirsiniz.

Driftbot

Web sitelerinin sağ alt kısımlarında genelde görürüz “canlı destek”, “canlı yardım” gibi butonlar. Drift, müşterilerinizle canlı sohbet etmek için tasarlanan bir araçtır.

Driftbot, mağazanızın akıllı satış ekibidir. Drift’i satış ekibi gibi düşünün, satış ekibiniz müşterilerle 7/24 sürekli iletişim halindeler. Driftbot ile otomatik yanıtlar kullanarak müşterilerinize sağlıklı ve hızlı bilgiler iletebilirsiniz, müşterilerinizle bire bir temas haline geçtiğinizde kendisini özel hissedip mağazanız onun gözünde daha sıcak daha sempatik gözükebilecek. En sık sorulan sorularınıza otomatik cevap ekleyebilirsiniz ve bunlar gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

Driftbot için daha detaylı bilgi edinmek için Drifbot’un blogunda bulunan makaleleri inceleyebilirsiniz.

Quuu

Sosyal medya da hangi içeriklerin ilgi gördüğünü analiz etmek için yüzlerce paylaşım yapan pazarlamacılardan mısınız ? Eğer öyleyse daha fazla yapmayın. Müşterilerinizi kaçırıyor ve kendi pazarlamanıza ait kitlenizi kaybediyorsunuz demektir.

Quuu, Buffer veya HubSpot özet akışlarına otomatik olarak sosyal medya içeriği hazırlamak için muhteşem bir araç.

Altyapısında 300’den fazla kategorilik bir listeden belirli ilgi alanı seçiyorsunuz, Quuu’nun sosyal medya hesaplarınızda kaç adet makale göndermesini seçip arkanıza yaslanıyorsunuz.

Her yayını paylaşmadan önce manuel olarak gözden geçirmek isterseniz bunun için de seçenek var yada hiç kolunuzu bile kıpırdatmadan otomatik çalışmasına da izin verebilirsiniz.

Doğru kullanıldığı taktirde Quuu belirli kitlenizle alakalı yüksek kaliteli içerikleri bularak size zaman kazandıracaktır.

Quuu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Quuu’nun blog sayfasını inceleyebilirsiniz.

ActiveCampaign

Konumuz pazarlama otomasyonları iken bu platformdan söz etmemek büyük eksiklik olur. Şiddetle tavsiye ettiğim uygulama ActiveCampaign.

ActiveCampaign tam bir pazarlama otomasyon paketi. Otomatik olarak e-mail kampanyaları göndermeden tutun, otomatik SMS mesajları göndermeye kadar tüm müşterilerinize kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Bu bahsettiğim otomasyon araçları benim favori olarak gördüğüm araçlar. Tabi ki de otomasyon araçları bunlarla sınırlı değil. Pazarlamanıza göre değişkenlik göstererek size daha verimli bilgiler sunabilecek bir çok araç bulunmakta.

Comment
Name
Email